Voiteet ja linimentit

Keskustelua maalivahtien varusteista ja kaikesta varusteisiin liittyvistä asioista.

Moderators: juha, Jan, raZor

Voiteet ja linimentit

Postby Valtsu » Wed Dec 19, 2007 10:55 am

Käytättekö jotain voiteita tms. ennen/jälkeen treenejä/pelejä esim. nivusiin, polviin tai alaselkään?
User avatar
Valtsu
Maalivahti
 
Posts: 49
Joined: Mon May 14, 2007 6:11 pm
Location: Lohja

Postby Masa » Wed Dec 19, 2007 12:58 pm

Itse hoidan noi lämmittelyt nivushousuilla ja lenkillä ennen treenejä/matsia. Kyllähän jengi noita jonkin verran käyttää ilmeisesti toimivat, itse en oo kokeillu kun ei oo ollu tarvetta.
User avatar
Masa
Lord of goaltending
 
Posts: 689
Joined: Thu Apr 27, 2006 2:01 pm
Location: Helsinki

Postby no goalie no game » Thu Dec 20, 2007 11:05 am

Ice power- HOT: ia olen käyttänyt alaselkään, ja takareisiin. Pitää olla varovainen annostelussa (noin puolet siitä määrästä mitä tavallista ice poweria) muuten on mies "liekeissä" turhaan alaselästä . :)
-Pari helppoa alkuun, laukaisee mukavasti jännityksen... (Juha Taponen / Koovee)
User avatar
no goalie no game
Lord of goaltending
 
Posts: 1131
Joined: Wed Apr 26, 2006 7:18 pm
Location: Harviala

Postby The wall » Thu Dec 20, 2007 12:10 pm

no goalie no game wrote:Ice power- HOT: ia olen käyttänyt alaselkään, ja takareisiin. Pitää olla varovainen annostelussa (noin puolet siitä määrästä mitä tavallista ice poweria) muuten on mies "liekeissä" turhaan alaselästä . :)


Samaa olen käyttänyt ja tuo varoitus on kyllä tarpeen, sillä se todella polttelee jos sitä liikaa laittaa :lol:
The wall
Resident goalie geek
 
Posts: 440
Joined: Fri Apr 28, 2006 11:24 am
Location: Espoo

Postby no goalie no game » Fri Dec 21, 2007 3:35 pm

The wall wrote:Samaa olen käyttänyt ja tuo varoitus on kyllä tarpeen, sillä se todella polttelee jos sitä liikaa laittaa :lol:
Huono puoli on se, että se polttelee ja lämmittää kunnolla vasta sitten kun on jo itsellä hiki... ja kädet kannattaa pestä ennen kuin käy pissillä . :wink:
-Pari helppoa alkuun, laukaisee mukavasti jännityksen... (Juha Taponen / Koovee)
User avatar
no goalie no game
Lord of goaltending
 
Posts: 1131
Joined: Wed Apr 26, 2006 7:18 pm
Location: Harviala

Postby Cheese » Fri Dec 21, 2007 6:44 pm

no goalie no game wrote:ja kädet kannattaa pestä ennen kuin käy pissillä . :wink:


Tekee kipeää jo tuon viestin lukeminekin.
Let There Be Cheese
And There Was Cheese
User avatar
Cheese
Resident goalie geek
 
Posts: 429
Joined: Thu Oct 18, 2007 7:13 pm
Location: Tampere


Return to Pukukoppi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests